'

Bilety online

Niedziela 20/07/2025

Basia. Mam swój świat

Animowany | 45 min
Basia wraca na wielki ekran! Kultowe książki Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak ponownie ożyją w animowanej opowieści o przebojowej pięciolatce. Basia pokaże nam swój świat – pełen przygód, humoru i ważnych dziecięcych spraw. Najnowsza część serii – Basia. Mam swój świat – to idealna propozycja na seans dla całej rodziny. W kinach od 11 lipca!

Filmowa Basia zaprasza najmłodszych widzów do swojego świata! Będzie dużo zabawy, emocji i codziennych odkryć. Rezolutna pięciolatka i jej niezastąpiony kompan – Misiek Zdzisiek – wracają z nowymi historyjkami w letnim wydaniu! Animacja to adaptacja bestsellerowych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, która zachwyca dzieci i ich rodziców autentycznością, humorem i dużą dawką rodzinnego ciepła.

W najnowszym filmie Basia. Mam swój świat bohaterka w pasiastej bluzie pokazuje, że ma nie tylko własne zdanie, ale i ogromną wyobraźnię. Uwielbia rodzinne podróże, zabawę i – jak każde dziecko – sięgać po słodycze, gdy tylko może. Udowadnia, że nie tylko chłopcy mogą świetnie grać w piłkę nożną. Choć wizyta u dentysty nie należy do jej ulubionych przygód, Basia jak zawsze stawia czoła rzeczywistości po swojemu – z uśmiechem, energią i odrobiną dziecięcego uporu. Rodzice też znajdą tu coś dla siebie! Na pewno wszyscy bez trudu zrozumieją, co czuje mama rezolutnej pięciolatki, gdy rusza w długą podróż samochodem z trójką małych dzieci.

Basia to bohaterka dobrze znana z wydawanymi nakładem HarperKids książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, z grafikami opracowanymi przez Dorotę Nowacką. Dzięki producentom z polskiego studia animacji GRUPA SMACZNEGO trafiła również na duży ekran. Przygody ukochanej pięciolatki wspierają najmłodszych w lepszym rozumieniu świata, jednocześnie zachęcając do odwagi w byciu sobą.

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansu:
● Basia i podróż
● Basia i słodycze
● Basia i dentysta
● Basia i piłka nożna czytaj więcej

Brzydka Siostra

Dramat | 105 min
Ta opowieść to coś więcej niż mroczna wersja klasycznej baśni braci Grimm. "Brzydka siostra" odwraca znane role i zamiast Kopciuszka stawia w centrum uwagi zapomnianą postać. Tytułowa brzydka siostra Kopciuszka postanawia za wszelką cenę poślubić księcia. Jakie mogą być tego konsekwencje? Dramatyczna historia Elwiry, choć baśniowa, to opowieść bardzo na czasie: o obsesji na punkcie doskonałości i świecie, gdzie fizyczna atrakcyjność decyduje o miejscu w hierarchii społecznej.
Film Emilie Blichfeldt to wyjątkowe połączenie estetyki kina kostiumowego z elementami body horroru, przywodzące na myśl dzieła Davida Cronenberga oraz współczesne hity takie jak "Titane" czy "Substancja". Reżyserka wykorzystuje konwencję baśniową do eksploracji palących współczesnych kwestii - presji społecznej dotyczącej wyglądu, toksycznych wzorców kobiecości oraz traumatycznych przemian ciała. Film, który zdobył uznanie na festiwalach w Sundance i Berlinie, powstał częściowo w polskich lokacjach, a w obsadzie można zobaczyć Katarzynę Herman i Agnieszkę Żulewską. czytaj więcej

Cudowne życie

Dramat | Komedia | 102 min
Paryż, rok 1963. Najmłodszy z rodzeństwa, Roland, jest wyjątkowym chłopcem. Lekarze orzekli, że nigdy nie będzie chodził, ale jego uparta matka – Esther – nie przyjmuje tego do wiadomości. Dzięki niezachwianej nadziei i wyparciu złych myśli, podejmuje walkę przeciwko (wydawałoby się) nieubłaganemu losowi. Jej ogromna charyzma oraz miłość, jej siła przekonywania, jej chęć do zabawy oraz skłonność do medycyny alternatywnej stanowią świat, w którym Roland poznaje cudowne życie, jakie jego matka sobie dla niego wymarzyła. czytaj więcej

Drugi akt

Komedia | 80 min
Film otwarcia festiwalu w Cannes wreszcie na polskich ekranach!

Mistrz współczesnej komedii, autor „Deerskin” i „Morderczej opony” Quentin Dupieux, powraca z najzabawniejszym i najbardziej zagmatwanym filmem roku, w którym prawda miesza się z fikcją, aktorstwo z prawdziwymi emocjami, a kino z rzeczywistością. Dość powiedzieć, że drugi akt filmu „Drugi akt” rozgrywa się w restauracji o nazwie Drugi akt. A później jest już tylko lepiej.

W tej niezwykłej komedii Dupieuxowi towarzyszy plejada gwiazd francuskiego kina. W rolach głównych znana z serii o Jamesie Bondzie i „Życia Adeli” Léa Seydoux, gwiazda „Nienawiści” Vincent Lindon i uwielbiany w całej Europie Louis Garrel, który zachwycił widzów rolą w „Marzycielach”. czytaj więcej

Dziewczyna z Kolonii

Dramat | Muzyczny | 116 min
Młoda i zbuntowana Vera postanawia zorganizować koncert pianisty jazzowego Keitha Jarreta. Stawia wszystko na jedną kartę, by w zdominowanym przez mężczyzn świecie jazzu spełnić swoje marzenia. Wbrew woli konserwatywnych rodziców, na przekór piętrzącym się problemom, wynajmuje operę. Jej plan na początku zdaje się skazany na porażkę, a jednak brawurowo osiąga swój cel. Kulisy legendarnego koncertu to tętniąca muzyką opowieść o młodzieńczej determinacji i sile marzeń.

Film inspirowany historią Very Brandes, osiemnastolatki, która zorganizowała najpopularniejszy koncert jazzowy w historii. Improwizacja fortepianowa Keitha Jarretta z tego koncertu została zarejestrowana na płycie „The Köln Concert” i stała się najlepiej sprzedającym się solowym albumem w historii jazzu oraz najlepiej sprzedającym solowym nagraniem fortepianowym wszechczasów. czytaj więcej

Follemente. W tym szaleństwie jest metoda

Komedia | 97 min
Co kryje się w naszych myślach? Kto tak naprawdę mieszka w naszej głowie? Osoba szalona, romantyczna, namiętna, rozważna? A może w naszym umyśle panuje niezły tłok? O międzyludzkich relacjach oraz o tym, co w nas siedzi, w swoim nowym filmie opowiada twórca wielkiego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Paolo Genovese.

Bohaterami filmu są Piero i Lara. Ich pierwsza randka wywołuje u obojga zrozumiały stres. Oboje chcieliby pokazać się z jak najlepszej strony i uniknąć wpadek, o które w zdenerwowaniu nie trudno, ale też i poznać myśli i wyczuć pragnienia drugiej osoby.
Genovese, zaglądając głęboko w myśli swoich bohaterów, ukazuje ich lęki, niepewności i potrzeby. Odkrywa tajemnicze mechanizmy, które odpowiadają za nasze działania. Różne osobowości mają swój głos i swoje racje. Dyskutują, kłócą się, wzruszają, a każda z nich chce, aby to właśnie jej decyzja była ostateczna. A co w sytuacji, gdy żadna z nich nie ma racji?

Film Paola Genovese, zrealizowany jest według jego pomysłu i scenariusza. W rolach głównych zagrały gwiazdy włoskiego kina: Pilar Fogliati, Edoardo Leo, Emanuela Fanelli, Maria Chiara Giannetta, Claudia Pandolfi, Vittoria Puccini, Marco Giallini, Maurizio Lastrico, Rocco Papaleo oraz Claudio Santamaria. czytaj więcej

Mizerykordia

Dramat psychologiczny | 102 min
Najlepszy film 2024 roku według „Cahiers du Cinéma” w końcu w polskich kinach!

Jérémie (Félix Kysyl) powraca do rodzinnej wsi, by wziąć udział w pogrzebie swojego dawnego pracodawcy. Krótki pobyt nieoczekiwanie się wydłuża, bo chłopak zostaje wciągnięty w skomplikowaną sieć zależności, w której pierwsze skrzypce odgrywają wdowa po zmarłym mężczyźnie, jej syn i miejscowy proboszcz.

Opowiadając o stracie i pożądaniu, ceniony francuski reżyser Alain Guiraudie (znany między innymi z „Nieznajomego nad jeziorem”) tworzy wyjątkowe połączenie kryminału i czarnej jak smoła komedii, które przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom francuskiego kina. Po premierze na festiwalu w Cannes „Mizerykordia” otrzymała osiem nominacji do Cezarów i niemal same pozytywne recenzje (95% na Rotten Tomatoes), a przez „Cahiers du Cinéma” okrzyknięta została na najlepszym filmem 2024 roku. czytaj więcej

Pewnego razu w Paryżu

Komediodramat | 124 min
Wciągająca opowieść o spadku, który otworzył bramę do niesamowitej i tajemniczej historii sprzed blisko 130 lat. Dziedzictwo, rodzina, genealogia, przeszłość, przyszłość i teraźniejszość to tematy najnowszego filmu nagrodzonego Cezarem Cédrica Klapischa, twórcy filmowej trylogii „Smak życia”, a także współtwórcy przebojowego francuskiego serialu „Gdzie jest mój agent?”. W rolach głównych gwiazdy produkcji „Maria Callas” (Vincent Macaigne), „Hrabia Monte Christo” (Vassili Schneider), „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” (Cécile de France) oraz „Jeszcze dalej niż Północ” (Zinedine Soualem). „Pewnego razu w Paryżu” tylko w kinach od 11 lipca.

Jest 2024 rok. Około 30 osób należących do jednej rodziny dowiaduje się, że wszyscy wkrótce odziedziczą duży dom, który stoi opuszczony od lat. Cztery z nich zostają wybrane, aby przeprowadzić inwentaryzację lokalu, to: Seb, Abdel, Céline i Guy. Połączeni ze sobą dalekim pokrewieństwem „kuzyni” odkrywają niezwykłe sekrety starego domostwa i trafiają na trop tajemniczej kobiety o imieniu Adèle, która w wieku 20 lat opuściła rodzinną Normandię i w 1895 roku udała się do przeżywającego rewolucję przemysłową i kulturową Paryża. Dzięki poznawaniu tej wyjątkowej historii, czwórka postaci ze współczesności odbędzie podróż w głąb własnego drzewa genealogicznego i umożliwi odkrycie niezwykłych momentów z końca XIX wieku, kiedy wynaleziono fotografię i narodził się impresjonizm. To zderzenie dwóch epok, roku 2024 i 1895, będzie dla bohaterek i bohaterów narodzinami pięknej refleksji nad tym co w życiu jest naprawdę ważne. czytaj więcej

Piknik pod Wiszącą Skałą

Dramat psychologiczny | 115 min
Gdzie kończy się czas, zaczyna się tajemnica.

„Piknik pod Wiszącą Skałą” to jeden z najbardziej zmysłowych i hipnotyzujących filmów w historii kina. Raz obejrzany, pozostaje w pamięci na zawsze. Peter Weir – twórca „Truman Show” i „Stowarzyszenia Umarłych Poetów” – tworzy kino gęstej atmosfery i niepokoju. „Piknik pod Wiszącą Skałą” to zresztą duchowy przodek „Przekleństw niewinności” Sofii Coppoli i dzieł Davida Lyncha, w którym odbija się echo nienazwanych pragnień, zagubienia i czegoś, co wymyka się prostej logice.

Rok 1900. W dzień świętego Walentego grupa uczennic z elitarnej wiktoriańskiej szkoły z internatem wyrusza pod opieką nauczycielek na wycieczkę do Wiszącej Skały, wulkanicznej formacji położonej w sercu australijskiego buszu. Tam, pod rozedrganym od upału niebem, wydarza się coś niewyjaśnionego – czas się rozmywa, przestrzeń ulega zakrzywieniu, a natura zaczyna oddziaływać na ciała i umysły młodych kobiet. Czy to pradawny rytuał? Zbiorowa halucynacja? A może, jak pisał Edgar Allan Poe: „To, co widzimy i czym się zdajemy, jest snem, który w innym śnie snujemy”? Jedno jest pewne: od tej pory nic już nie będzie takie samo.

Jest coś w „Pikniku pod Wiszącą Skałą”, co nie daje spokoju. Co sprawia, że wraca się do tego filmu, jak do przerwanego snu. Niepokojący, zmysłowy, obsesyjny – kultowy film Petera Weira z 1975 roku to opowieść o niewinności i jej utracie, o młodości stłumionej przez konwenans, o kobiecej cielesności i sile tego, co nieświadome. Miłośnicy stylu coquette, vintage’owych wnętrz, koronkowych sukienek, suszonych kwiatów i subtelnej grozy znajdą tu swoje estetyczne niebo i piekło zarazem. A wygrywany na fletni Pana i organach muzyczny motyw przewodni wprowadzi widzów w hipnotyczny trans.

W 50. rocznicę premiery „Piknik pod Wiszącą Skałą” powraca na ekrany kin w mistrzowsko odrestaurowanej kopii 4K, przygotowanej pod okiem samego Petera Weira i autora zdjęć Russella Boyda. To niezwykła szansa, by nadrobić seans tej ponadczasowej klasyki lub na nowo ją odczytać. czytaj więcej

Smerfy: Wielki film

Animowany | 102 min
SMERFY. WIELKI FILM to nowa animowana komedia, w której Papa Smerf zostaje porwany przez Gargamela i Razamela. Smerfetka staje na czele wyprawy ratunkowej, aby go uratować, a Smerfy wyruszają do prawdziwego świata, gdzie poznają nowych przyjaciół i odkrywają swoje przeznaczenie.

Film łączy animację z grą aktorską na żywo i porusza tematy takie jak praca zespołowa, wspólne cele i relacje rodzinne. W oryginalnej wersji językowej w Smerfetkę wciela się Rihanna, która również skomponowała ścieżkę dźwiękową do filmu. czytaj więcej
Zobacz kolejny dzień
Niedziela 20/07/2025
Zobacz kolejny dzień

Skip to content