'

Dziś

Sobota 12/07/2025

Basia. Mam swój świat

Animowany | 45 min
Basia wraca na wielki ekran! Kultowe książki Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak ponownie ożyją w animowanej opowieści o przebojowej pięciolatce. Basia pokaże nam swój świat – pełen przygód, humoru i ważnych dziecięcych spraw. Najnowsza część serii – Basia. Mam swój świat – to idealna propozycja na seans dla całej rodziny. W kinach od 11 lipca!

Filmowa Basia zaprasza najmłodszych widzów do swojego świata! Będzie dużo zabawy, emocji i codziennych odkryć. Rezolutna pięciolatka i jej niezastąpiony kompan – Misiek Zdzisiek – wracają z nowymi historyjkami w letnim wydaniu! Animacja to adaptacja bestsellerowych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, która zachwyca dzieci i ich rodziców autentycznością, humorem i dużą dawką rodzinnego ciepła.

W najnowszym filmie Basia. Mam swój świat bohaterka w pasiastej bluzie pokazuje, że ma nie tylko własne zdanie, ale i ogromną wyobraźnię. Uwielbia rodzinne podróże, zabawę i – jak każde dziecko – sięgać po słodycze, gdy tylko może. Udowadnia, że nie tylko chłopcy mogą świetnie grać w piłkę nożną. Choć wizyta u dentysty nie należy do jej ulubionych przygód, Basia jak zawsze stawia czoła rzeczywistości po swojemu – z uśmiechem, energią i odrobiną dziecięcego uporu. Rodzice też znajdą tu coś dla siebie! Na pewno wszyscy bez trudu zrozumieją, co czuje mama rezolutnej pięciolatki, gdy rusza w długą podróż samochodem z trójką małych dzieci.

Basia to bohaterka dobrze znana z wydawanymi nakładem HarperKids książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak, z grafikami opracowanymi przez Dorotę Nowacką. Dzięki producentom z polskiego studia animacji GRUPA SMACZNEGO trafiła również na duży ekran. Przygody ukochanej pięciolatki wspierają najmłodszych w lepszym rozumieniu świata, jednocześnie zachęcając do odwagi w byciu sobą.

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansu:
● Basia i podróż
● Basia i słodycze
● Basia i dentysta
● Basia i piłka nożna czytaj więcej

Brzydka Siostra

Dramat | 105 min
Ta opowieść to coś więcej niż mroczna wersja klasycznej baśni braci Grimm. "Brzydka siostra" odwraca znane role i zamiast Kopciuszka stawia w centrum uwagi zapomnianą postać. Tytułowa brzydka siostra Kopciuszka postanawia za wszelką cenę poślubić księcia. Jakie mogą być tego konsekwencje? Dramatyczna historia Elwiry, choć baśniowa, to opowieść bardzo na czasie: o obsesji na punkcie doskonałości i świecie, gdzie fizyczna atrakcyjność decyduje o miejscu w hierarchii społecznej.
Film Emilie Blichfeldt to wyjątkowe połączenie estetyki kina kostiumowego z elementami body horroru, przywodzące na myśl dzieła Davida Cronenberga oraz współczesne hity takie jak "Titane" czy "Substancja". Reżyserka wykorzystuje konwencję baśniową do eksploracji palących współczesnych kwestii - presji społecznej dotyczącej wyglądu, toksycznych wzorców kobiecości oraz traumatycznych przemian ciała. Film, który zdobył uznanie na festiwalach w Sundance i Berlinie, powstał częściowo w polskich lokacjach, a w obsadzie można zobaczyć Katarzynę Herman i Agnieszkę Żulewską. czytaj więcej

Dziewczyna z Kolonii

Dramat | Muzyczny | 116 min
Młoda i zbuntowana Vera postanawia zorganizować koncert pianisty jazzowego Keitha Jarreta. Stawia wszystko na jedną kartę, by w zdominowanym przez mężczyzn świecie jazzu spełnić swoje marzenia. Wbrew woli konserwatywnych rodziców, na przekór piętrzącym się problemom, wynajmuje operę. Jej plan na początku zdaje się skazany na porażkę, a jednak brawurowo osiąga swój cel. Kulisy legendarnego koncertu to tętniąca muzyką opowieść o młodzieńczej determinacji i sile marzeń.

Film inspirowany historią Very Brandes, osiemnastolatki, która zorganizowała najpopularniejszy koncert jazzowy w historii. Improwizacja fortepianowa Keitha Jarretta z tego koncertu została zarejestrowana na płycie „The Köln Concert” i stała się najlepiej sprzedającym się solowym albumem w historii jazzu oraz najlepiej sprzedającym solowym nagraniem fortepianowym wszechczasów. czytaj więcej

F1: Film

Dramat | Sportowy | 155 min
W filmie "F1", wyprodukowanym przez Apple Original Films, Brad Pitt wciela się w byłego kierowcę, który powraca do Formuły 1, wraz z Damsonem Idrisem jego kolegą z zespołu w APXGP, fikcyjnym zespole na starcie.

Film jest kręcony podczas rzeczywistych weekendów Grand Prix, podczas których zespół rywalizuje z tytanami tego sportu.

W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się nominowany do Oscara Kerry Condon, zdobywca Oscara Javier Bardem, zdobywca nagrody Emmy i nominowany do Złotego Globu Tobias Menzies, nominowana do nagrody Emmy Sarah Niles, Kim Bodnia i Samson Kayo. Joseph Kosinski ("Top Gun: Maverick") reżyseruje i produkuje film wraz z Jerrym Bruckheimerem i Chadem Omanem wraz z Jerry Bruckheimer Films; Pittem, Dede Gardner i Jeremym Kleinerem z Plan B Entertainment oraz Lewisem Hamiltonem pod jego szyldem Dawn Apollo Films.

Film powstaje we współpracy z Formułą 1® i społecznością F1, w tym 10 zespołami F1 i ich kierowcami, FIA i promotorami wyścigów. Prezes Copper Penni Thow pełni funkcję producenta wykonawczego."F1" będzie dystrybuowany w kinach na całym świecie oraz w IMAX® przez Warner Bros. Pictures, otwierając się tylko w kinach w Ameryce Północnej 27 czerwca 2025 roku i na całym świecie od 25 czerwca 2025 roku.

Nowy film, zrealizowany we współpracy z Formułą 1®, jest zanurzony w ekscytującym i kinowym świecie F1. czytaj więcej

Fenicki układ

Czarna komedia | 105 min
Fabuła filmu, jak na thriller szpiegowski przystało, pozostaje tajemnicą, ale pewnym jest, że fani Wesa Andersona dostaną dokładnie to, za co kochają jego filmy czyli symetryczne ujęcia, humor, dobrową obsadę, wyjątkowe zwroty akcji i moralne dylematy.

Do najważniejszych filmów Wesa Andersona należą Genialny klan, Grand Budapest Hotel, Fantastyczny Pan Lis, Pociąg do Darjeeling czy Kochankowie z księżyca. Jego filmy przedstawiają światy przypominające domki dla lalek, wypełnione najdrobniejszymi szczegółami w każdym kadrze, dzięki czemu nawet ponowne seanse obfitują w nowe odkrycia.

Fenicki układ oparty na historii napisanej przez Wesa Andersona i Romana Coppolę zadebiutuje w konkursie głównym na tegorocznym festiwalu w Cannes.

W niesamowitej obsadzie zobaczymy m.in. Benicio del Toro, Mię Threapleton, Michaela Cera, Riza Ahmeda, Toma Hanksa, Bryana Cranstona, Mathieu Amalrica, Richarda Ayoade, Jeffreya Wrighta, Scarlett Johansson, Benedicta Cumberbatcha, Ruperta Frienda i Hope Davis. czytaj więcej

Follemente. W tym szaleństwie jest metoda

Komedia | 97 min
Co kryje się w naszych myślach? Kto tak naprawdę mieszka w naszej głowie? Osoba szalona, romantyczna, namiętna, rozważna? A może w naszym umyśle panuje niezły tłok? O międzyludzkich relacjach oraz o tym, co w nas siedzi, w swoim nowym filmie opowiada twórca wielkiego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Paolo Genovese.

Bohaterami filmu są Piero i Lara. Ich pierwsza randka wywołuje u obojga zrozumiały stres. Oboje chcieliby pokazać się z jak najlepszej strony i uniknąć wpadek, o które w zdenerwowaniu nie trudno, ale też i poznać myśli i wyczuć pragnienia drugiej osoby.
Genovese, zaglądając głęboko w myśli swoich bohaterów, ukazuje ich lęki, niepewności i potrzeby. Odkrywa tajemnicze mechanizmy, które odpowiadają za nasze działania. Różne osobowości mają swój głos i swoje racje. Dyskutują, kłócą się, wzruszają, a każda z nich chce, aby to właśnie jej decyzja była ostateczna. A co w sytuacji, gdy żadna z nich nie ma racji?

Film Paola Genovese, zrealizowany jest według jego pomysłu i scenariusza. W rolach głównych zagrały gwiazdy włoskiego kina: Pilar Fogliati, Edoardo Leo, Emanuela Fanelli, Maria Chiara Giannetta, Claudia Pandolfi, Vittoria Puccini, Marco Giallini, Maurizio Lastrico, Rocco Papaleo oraz Claudio Santamaria. czytaj więcej

Heidi ratuje rysia

Animowany | 79 min
Najsłynniejsza dziecięca bohaterka Szwajcarii powraca, by ocalić małego rysia i dziką alpejską przyrodę. Za powstaniem filmu „Heidi ratuje rysia” stoi scenarzysta hitów „Gnomeo i Julia” oraz „Corgi, psiak królowej”, a także producent „Pszczółki Mai: Miodowych igrzysk”. Opowieść inspirowana niezwykle popularną książką i postaciami wykreowanymi przez Johannę Spyri zabierze widzów – małych i dużych – w porywającą górską przygodę, niosąc ze sobą cenną lekcję troski o naturę i dzikie zwierzęta. Zapierające dech w piersiach efekty wizualne, zachwycające krajobrazy i potężny przekaz ekologiczny sprawiają, że animacji tej udało się uchwycić niewinność i radość, które ukształtowały dzieciństwo wielu pokoleń. 

Wysoko w górach, wraz ze swoim dziadkiem mieszka Heidi. Dziewczynka kocha wszystkie zwierzęta, więc gdy pewnego dnia wraz ze swoim przyjacielem Peterem odnajdują uwięzionego między skałami małego rysia, postanawiają mu pomóc. Zwierzątko wymaga leczenia oraz potrzebuje wrócić do swojej dzikiej rodziny daleko w górach. Bez wiedzy dziadka, Heidi, Peter i niezastąpiony pies rasy bernardyn biorą na siebie misję uratowania małego przyjaciela. Sprawy się jednak komplikują, gdy pewien chciwy biznesmen postanawia wybudować w górach tartak i zastawia pułapki na dzikie zwierzęta. Teraz Heidi i Peter muszą chronić nie tylko rysia i jego rodzinę, ale także swoją wioskę i ukochaną przez nich naturę. czytaj więcej

Małe miłości

Komediodramat | 95 min
„Małe miłości” to esencja wakacyjnego kina – skąpany w słońcu film o miłości, życiowych wyborach i związkach na odległość, do których reżyserka przewrotnie zalicza także relacje dorosłych dzieci ze starzejącymi się rodzicami. Z lekkością, czułością i humorem opowiada o wielkich emocjach. Zeskrobuje urazy jak starą farbę ze ścian, a tęsknoty i fantazje puentuje tanecznymi, popowymi piosenkami.

Często słucha ich na telefonie Teresa (María Vázquez), 42-latka, która zmieniła wakacyjne plany, by zająć się matką. Naburmuszona Ani (Adriana Ozores) miała drobny wypadek i przez jakiś czas wymaga opieki. Całe lato pod jednym dachem to wyzwanie dla obu kobiet, które spierają się o każdy drobiazg. Ale słońce i czas nieuchronnie rozpuszczają konflikty, więc Teresa i Ani doświadczają też nieoczekiwanej bliskości. „Małe miłości” Celii Rico Clavellino dają drugą szansę pogrążonym w kryzysie relacjom, nie oceniają miłosnych pomyłek, dowartościowują samotność z wyboru, a przede wszystkim ze zrozumieniem portretują jeden z najbardziej burzliwych związków: matki i córki.

Uhonorowane na festiwalu w Maladze Specjalną Nagrodą Jury i nagrodą dla najlepszej aktorki drugoplanowej (Ozores), swoją wyjątkową atmosferę „Małe miłości” zawdzięczają fenomenalnemu aktorskiemu duetowi, subtelnemu humorowi i łagodności, z jaką podchodzą do wyborów bohaterek. Celebrujący małe przyjemności, szukający smaku życia w ulotnych chwilach, doceniający prostotę – film Clavellino to nowy, wyrazisty kobiecy głos w hiszpańskim kinie. I opowieść otulająca ciepłem jak letni, wakacyjny wieczór. czytaj więcej

Materialiści

Komedia romantyczna | 109 min
Lucy jest przebojową swatką z Nowego Yorku. Dzięki jej pracy udało się związać wiele szczęśliwych par.
Lucy ma bardzo duże oczekiwania w stosunku do mężczyzn. Pewnego dnia poznaje idealnego mężczyznę, który spełnia wszystkie jej wymagania, ale jednocześnie zaczyna kwestionować, co tak naprawdę stanowi idealne dopasowanie, gdy jej były chłopak ponownie ją zauroczy.
Materialiści to najnowszy obraz Celine Song (reżyseria i scenariusz). Jej film Poprzednie życie otrzymał dwie nominacje do Oscara: w tym za najlepszy film i najlepszy scenariusz. czytaj więcej

Mizerykordia

Dramat psychologiczny | 102 min
Najlepszy film 2024 roku według „Cahiers du Cinéma” w końcu w polskich kinach!

Jérémie (Félix Kysyl) powraca do rodzinnej wsi, by wziąć udział w pogrzebie swojego dawnego pracodawcy. Krótki pobyt nieoczekiwanie się wydłuża, bo chłopak zostaje wciągnięty w skomplikowaną sieć zależności, w której pierwsze skrzypce odgrywają wdowa po zmarłym mężczyźnie, jej syn i miejscowy proboszcz.

Opowiadając o stracie i pożądaniu, ceniony francuski reżyser Alain Guiraudie (znany między innymi z „Nieznajomego nad jeziorem”) tworzy wyjątkowe połączenie kryminału i czarnej jak smoła komedii, które przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom francuskiego kina. Po premierze na festiwalu w Cannes „Mizerykordia” otrzymała osiem nominacji do Cezarów i niemal same pozytywne recenzje (95% na Rotten Tomatoes), a przez „Cahiers du Cinéma” okrzyknięta została na najlepszym filmem 2024 roku. czytaj więcej

Pewnego razu w Paryżu

Komediodramat | 124 min
Wciągająca opowieść o spadku, który otworzył bramę do niesamowitej i tajemniczej historii sprzed blisko 130 lat. Dziedzictwo, rodzina, genealogia, przeszłość, przyszłość i teraźniejszość to tematy najnowszego filmu nagrodzonego Cezarem Cédrica Klapischa, twórcy filmowej trylogii „Smak życia”, a także współtwórcy przebojowego francuskiego serialu „Gdzie jest mój agent?”. W rolach głównych gwiazdy produkcji „Maria Callas” (Vincent Macaigne), „Hrabia Monte Christo” (Vassili Schneider), „Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun” (Cécile de France) oraz „Jeszcze dalej niż Północ” (Zinedine Soualem). „Pewnego razu w Paryżu” tylko w kinach od 11 lipca.

Jest 2024 rok. Około 30 osób należących do jednej rodziny dowiaduje się, że wszyscy wkrótce odziedziczą duży dom, który stoi opuszczony od lat. Cztery z nich zostają wybrane, aby przeprowadzić inwentaryzację lokalu, to: Seb, Abdel, Céline i Guy. Połączeni ze sobą dalekim pokrewieństwem „kuzyni” odkrywają niezwykłe sekrety starego domostwa i trafiają na trop tajemniczej kobiety o imieniu Adèle, która w wieku 20 lat opuściła rodzinną Normandię i w 1895 roku udała się do przeżywającego rewolucję przemysłową i kulturową Paryża. Dzięki poznawaniu tej wyjątkowej historii, czwórka postaci ze współczesności odbędzie podróż w głąb własnego drzewa genealogicznego i umożliwi odkrycie niezwykłych momentów z końca XIX wieku, kiedy wynaleziono fotografię i narodził się impresjonizm. To zderzenie dwóch epok, roku 2024 i 1895, będzie dla bohaterek i bohaterów narodzinami pięknej refleksji nad tym co w życiu jest naprawdę ważne. czytaj więcej
Zobacz kolejny dzień
Sobota 12/07/2025
Zobacz kolejny dzień
Skip to content