'

Bilety online

Niedziela 27/04/2025

Hitpig. Świniak zawodowiec

Animowany | 86 min
Hitpig jest świnią. To nie ocena, tylko stwierdzenie faktu. Hitpig ma różowy ryj, zakręcony ogonek i pociąg do koryta. Od prosiaka zajmuje się odszukiwaniem zaginionych zwierząt i jest mistrzem w swoim fachu. Gdy pewnego dnia otrzymuje niezwykle intratne zlecenie odnalezienia zbiegłej słonicy Moni, nie wie jeszcze, że wywróci ono jego życie do góry racicami. Monia uciekła z tanecznej rewii, gdzie wredny Skoczny Pan trzymał ją w klatce i zmuszał do pląsów przed publicznością. Za nic w świecie nie chce tam wrócić. W Hitpigu widzi zaś bratnią duszę i przyjaciela. Nie podejrzewa, że przyjął on od Skocznego grubą forsę za to, że odbierze jej wolność i zniszczy marzenia. Na szczęście jej słoniowy urok osobisty, dobre serce i poczucie humoru, sprawią, że Hitpig zapragnie przejść na dobrą stronę mocy. Z pomocą wyrywnego Koali, dowcipnego Tchórza i Koguta celebryty, Hitpig i Monia będą musieli stawić czoła Skocznemu i jego krokodylowi Pikusiowi. czytaj więcej

Księgowy 2

Sensacyjny | 124 min
Christian Wolff (Ben Affleck) ma talent do rozwiązywania skomplikowanych zagadek. Kiedy zostaje zamordowany jego stary znajomy, który zostawia enigmatyczną wiadomość, każącą „odnaleźć księgowego,” Wolff czuje się zmuszony wyjaśnić tę sprawę. Uświadamia sobie jednak, że konieczne jest użycie ekstremalnych środków. Zwraca się więc o pomoc do swojego groźnego brata Braxa (Jon Bernthal), z którym jest skłócony. Wspólnie z urzędniczką skarbową Marybeth Mediną (Cynthia Addai-Robinson) wpadają na trop śmiertelnego spisku, narażając się siatce bezwzględnych zabójców, którzy posuną się do wszystkiego, żeby ich tajemnice nie ujrzały światła dziennego.

W produkcji Księgowego 2, sequelu przeboju Księgowy z 2016 roku, ponownie wzięli udział reżyser Gavin O’Connor, scenarzysta Bill Dubuque oraz producenci Lynette Howell Taylor i Mark Williams.W rolach głównych występują Ben Affleck, Jon Bernthal, Cynthia Addai-Robinson i J.K. Simmons. Oprócz nich w filmie grają Daniella Pineda i Allison Robertson. Affleck pełni też funkcję producenta.

Producentami wykonawczymi są O’Connor, Scott LaStaiti, Jamie Patricof, Matt Damon, Michael Joe, Kevin Halloran, Dani Bernfeld i Alison Winter.Do współpracy po drugiej stronie kamery O’Connor zaprosił operatora Seamusa McGarveya, scenografkę Jade Healy, montażystę Richarda Pearsona i projektantkę kostiumów Isis Mussenden. Muzykę skomponował Bryce Dessner. AmazonMGM Studios przedstawia produkcję Artists Equity, 51 Entertainment, Zero Gravity Management i Film Tribe w reżyserii Gavina O’Connora pod tytułem Księgowy 2.

Film będzie dystrybuowany na całym świecie przez Warner Bros. Pictures od 23 kwietnia 2025. czytaj więcej

Grzesznicy

Dreszczowiec | 137 min
Ryan Coogler, reżyser Czarnej Pantery i filmu Creed: Narodziny legendy, oraz wykonawca roli głównej Michael B. Jordan przedstawiają nowe oblicze strachu: Grzeszników.

Chcąc zostawić za sobą burzliwą przeszłość, bracia bliźniacy wracają do rodzinnego miasta, żeby zacząć życie od nowa. Na miejscu przekonują się, że czeka na nich jeszcze gorsze zło. „Jeśli tańczysz z diabłem, diabeł kiedyś przyjdzie za tobą do domu”. czytaj więcej

Has. Kroniki wyobraźni | Pożegnania | pokaz z prelekcją Michała Oleszczyka

Dramat psychologiczny | 97 min
Serdecznie zapraszamy na wyjątkowy cykl w Kinie Luna - retrospektywę twórczości Wojciecha Jerzego Hasa.
Zaprezentujemy Wam 13 tytułów tego znakomitego reżysera, które poprzedzi słowo wstępu oraz dyskusja prowadzona przez Michała Oleszczyka. Wykładowcę Wydziału "Artes Liberales" Uniwersytetu Warszawskiego, krytyka filmowego oraz autora podcastu @SpoilerMasterPodcast.

Przegląd, wzbogacony merytorycznym wprowadzeniem Michała Oleszczyka, stwarza widzom niepowtarzalną okazję do przypomnienia sobie, a niekiedy do odkrycia na wielkim ekranie twórczości tego jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów.
Wypełnione alegoriami, surrealistycznymi obrazami i psychologicznymi portretami dzieła, zmuszają do refleksji nad kondycją człowieka i jego miejscem w świecie. Nieustająco zachwycają, inspirują i fascynują. A idealnym miejscem dla tych „kronik wyobraźni” jest kino studyjne.

Opis filmu:

Wiosna 1939 roku. Maturzysta Paweł, chłopak z dobrego domu, w ramach antymieszczańskiego, młodzieńczego buntu spędza wieczór w nocnym lokalu. Z poznaną tam fordanserką Lidką jadą potem do Podkowy Leśnej. W pensjonacie „Quo vadis” między młodymi zdaje się rodzić uczucie, przerwane jednak interwencją ojca Pawła, a wkrótce i wojną. Kilka lat później, już po powstaniu warszawskim, los zetknie ich znowu…

Nostalgiczny melodramat z historią w tle. Wykorzystująca gatunkowe konwencje autorska adaptacja głośnej powieści Stanisława Dygata. Film przez tematykę wojenną wpisujący się w tzw. nurt psychologiczny szkoły polskiej, przede wszystkim, jako druga fabuła Hasa, stanowi rozwinięcie poetyki debiutanckiej „Pętli”.Wycofany bohater-intelektualista, poczucie przemijania i końca pewnego świata, willa „Quo vadis” jako najsłynniejsza hasowska rupieciarnia – to już rozpoznawalne cechy autorskiego stylu. „Pożegnania” pozostają też wciąż niezwykłą love story, z niebanalną parą kochanków i pierwszym powojennym przebojem wylansowanym przez kino, śpiewaną przez Sławę Przybylską niezapomnianą piosenką „Pamiętasz, była jesień” w tle.

Pozostałe w cyklu:

4 maja 15:00 - Wspólny pokój (1959)
25 maja 15:45 - Rozstanie (1960)
8 czerwca 15:00 - Złoto (1961)
22 czerwca 15:00 - Jak być kochaną (1962)
6 lipca 15:00 - Rękopis znaleziony w Saragossie (1964)
14 września 15:45 - Szyfry (1966)
21 września 15:00 - Lalka (1968)
5 października 15:00 - Sanatorium pod klepsydrą (1973)
26 października 15:00 - Nieciekawa historia (1982)
9 listopada 15:00 - Pismak (1984)
23 listopada 15:00 - Osobisty pamiętnik grzesznika przez niego samego spisany (1985)

Wszystkie filmy będą wyświetlane z napisami angielskimi. Spotkanie po filmie będzie tylko w języku polskim.

Film jest dostępny dla osób ze specjalnymi potrzebami w obszarze wzroku. Audiodeskrypcja oraz lektorska wersja napisów są udostępniane przy użyciu aplikacji Kino Dostępne. Więcej informacji o aplikacji dostępne na stronie: kinodostepne.pl.

Organizator: Stowarzyszenie Kin Studyjnych
Partner główny: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Partnerzy: Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, 35mm.online, Mojeekino
Finansowanie projektu: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekt graficzny plakatu: Ewelina Gąska
Zwiastun: Ivan Krupenikov czytaj więcej

Mr. K

Dramat | Thriller | 94 min
Niezwykle widowiskowa, klaustrofobiczna, fascynująca, nieoczywista wariacja na temat dzieł Franza Kafki. Tytułowy Mr. K to zarazem postać wyjęta z kart powieści przedwcześnie zmarłego pisarza, jak i alter ego jego samego. Zagrany brawurowo przez Crispina Glovera, uosabia wszystkie klasyczne cechy kafkowskiego bohatera: wyobcowanie, uwikłanie w grozę istnienia, walkę z niezrozumiałymi strukturami rządzącymi światem. Całości dopełnia hipnotyzująca, surrealistyczna scenografia. Prawdziwa gratka dla fanów kina i literatury!!!

Podróżujący iluzjonista (Crispin Glover) zatrzymuje się na noc w hotelu pełnym niezwykłych gości i w którym dzieją się rzeczy co najmniej dziwne, a z którego, jak się później okazuje, trudno się wydostać. czytaj więcej

Niesamowite przygody skarpetek | Pokaz specjalny | Spotkanie

Animowany | 55 min
Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie dla fanów serii książkowej i nie tylko – pokaz filmu „Niesamowite przygody skarpetek” oraz spotkanie z autorką książki Justyną Bednarek oraz ilustratorem Danielem de Latour!

Co dzieje się ze skarpetkami, które tajemniczo znikają z naszych szuflad, pralek i koszy na pranie? Odpowiedzi szukajcie w animacji Niesamowite przygody skarpetek – pełnej humoru i niecodziennych zdarzeń adaptacji bestsellerowej serii Justyny Bednarek wydanej w Polsce nakładem Poradni K. Książki o skarpetkach podbiły serca dzieci i rodziców w całej Polsce, trafiając do kanonu lektur szkolnych i sprzedając się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy.

Teraz te niezwykłe opowieści ożyją na ekranie, zabierając widzów w podróż do świata, w którym każda skarpetka może zostać, kim tylko chce – mysią mamą, duchem, a nawet prezydentką. Skarpetki wcale nie są zagubione – one po prostu wybierają własną drogę. Bohaterki animacji podejmują odważne decyzje, ucząc młodych widzów, że warto wierzyć w siebie i spełniać marzenia.

Po seansie odbędzie się spotkanie z autorką książek Justyną Bednarek oraz autorem ilustracji Danielem de Latour, które poprowadzi Martyna Chuderska – dziennikarka Polskiego Radia Dzieciom.

Kategoria wiekowa: 5+
DOSTĘPNOŚĆ
Spotkanie tłumaczone będzie na PJM. „Niesamowite przygody skarpetek” wyświetlone będą z napisami oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy czytaj więcej

Opera!

107 min
Pierwszy taki film w historii kina – najpiękniejsza historia miłosna świata w kostiumach Dolce & Gabbana i operowym entourage’u. Magnetyzujące doświadczenie dla miłośników muzyki, filmu i mody. Prawdziwa uczta dla zmysłów. Uwspółcześniona wersja mitu greckiego o miłości Orfeusza i Eurydyki opowiedziana tak, aby widzowie mogli usłyszeć słynne arie operowe m. in. Vivaldiego, Pucciniego, Verdiego.

Całość skąpana w surrealistycznej, niesamowitej scenografii jak z obrazów Salvadora Dali. Aktorzy Pedro Almodovara i Vincent Cassel w roli Charona. Kostiumy do filmu zaprojektował jego współproducent: dom mody Dolce & Gabbana. „Opera!” to widowisko jakiego jeszcze nie było, to wrażenia, które w pełni wybrzmią tylko w kinie. czytaj więcej

Ostatnia podróż

Dokumentalny | 90 min
Wzruszająca opowieść o miłości syna do ojca, to opowieść o akceptacji tego, co nieuniknione.

„Ostatnia podróż” jest czułym portretem miłości, jaką filmowiec Filip Hammar darzy swojego schorowanego 80-letniego ojca Larsa. Ten afirmujący życie dokument, obejrzało w Szwecji ponad 400 000 widzów, film jest szwedzkim kandydatem do Oscara.
Filip razem z przyjacielem i współreżyserem filmu Fredrikiem chcą ponownie rozpalić ogień życia w ukochanym ojcu. Realizują pomysł i zabierają go nadmorskiego miasteczka we Francji, w którym spędzali przez lata wakacje. Lars przez lata pracował w liceum jako nauczyciel francuskiego. W 2008 r. przeszedł na emeryturę. Od pewnego czasu coraz gorzej się czuł, prawie nie ruszał się ze swojego ulubionego fotela. Tiina, matka Filipa uważa, iż stracił swoją iskrę życia.

Filip chwyta się złudnego przekonania, że może w jakiś sposób przywrócić Larsowi dawne zdrowie i stan umysłu, jeśli sprowadzi go z powrotem do ukochanej Francji. Pakuje ojca do Renault 4, niegdyś ich rodzinnego samochodu i z Wikingssonem, który staje się głosem rozsądku, na tylnym siedzeniu, wyruszają do Beaulieu-sur-Mer.

Podróż nie przebiega zgodnie z oczekiwaniami, a Renault, którego maksymalna prędkość wynosi 64 km/h jest najczęściej wyprzedzanym samochodem na trasie. Jednym z uroczych momentów filmu jest fakt, że Filip pamięta o wiele więcej z rodzinnych wakacyjnych niż Lars. Nawet jeśli Lars już nigdy nie będzie energicznym ojcem, jakiego idealizuje Filip, to wciąż postrzegamy go jako mądrego człowieka z ogromnym poczuciem humoru, zakochanego we Francji.
Film jest pełen wzruszających momentów. „Ostatnia podróż” jest też hołdem dla nauczycieli i potwierdzenie tego, jak inspirujący i niezapomniani mogą być w naszym życiu.

W filmie usłyszymy muzykę autorstwa Christiana Olssona oraz piosenki autorstwa ulubieńców Larsa, Jacquesa Brela i Georgesa Brassensa. czytaj więcej

The Last Showgirl

Dramat | 85 min
Gwiazda Pameli Anderson rozbłyska na nowo! Ikona lat 90. w „The Last Showgirl" powraca na ekrany rolą życia – i to taką, w której pobrzmiewają echa jej własnej biografii.

Film w reżyserii Gii Coppoli zdobył Nagrodę Specjalną Jury na festiwalu w San Sebastian, zaś najlepszy występ w karierze przyniósł Anderson pierwszą nominację do Złotego Globu. Na drugim planie towarzyszą jej nominowana do BAFTA za brawurową rolę kelnerki Jamie Lee Curtis (Oscar za „Wszystko wszędzie naraz"), Dave Bautista („Diuna", seria „Strażnicy Galaktyki"), który tym razem nie udaje superbohatera, i Kiernan Shipka („Kod zła", serial „Mad Men"). Gia Coppola z wrażliwością i uwagą godną Seana Bakera opowiada poruszającą historię kobiety, która nie pozwala się zepchnąć na boczny tor.

Shelley (Anderson) występuje w rewii w Las Vegas. Praca jest jej ogromną pasją i sposobem na realizację siebie, dla niej przed laty poświęciła rodzinę. Dziś dowiaduje się, że spektakl, któremu oddała wszystko, schodzi z afisza. Ale choć 57-letnia tancerka słyszy zewsząd, że jej czas już minął, nie zamierza zejść ze sceny. W mieście, które wabi jak fatamorgana, by brutalnie obudzić ze snu, kobieta walczy o swoje marzenia i odzyskanie relacji z córką. Dojrzała tancerka bez klasycznego wykształcenia i matka, która nigdy nie była idealna - Shelly to pełnokrwista bohaterka, której życie nie oszczędza, ale która udowadnia, że koniec może być nowym początkiem. Hołdem dla Anderson i jej historii jest napisana na potrzeby filmu, nominowana do Złotego Globu piosenka Miley Cyrus „Beautiful That Way".

Intymny, rozpięty pomiędzy iluzjami a rzeczywistością, luksusową fasadą a surowym życiem, które toczy się za jej kulisami, „The Last Showgirl" jest także unikatowym portretem miasta. Zwykle pokazywane nocą, rozświetlone neonami niczym park rozrywki, Las Vegas u Gii Coppoli jest filmowane za dnia na ziarnistej taśmie 16 mm, by odsłonić, co kryje się za blichtrem i magią. Niezwykłe uczucie „zamknięcia w akwarium", które może towarzyszyć przebywaniu w stolicy rozrywki, oddają zastosowane specjalne anamorficzne obiektywy. Las Vegas u Coppoli jest miejscem bez kryjącego upływ czasu make-upu, którego splendor nieuchronnie przemija - i które łączy z Shelley wspólna niepewna, ale pełna nadziei przyszłość. czytaj więcej
Zobacz kolejny dzień
Niedziela 27/04/2025
Zobacz kolejny dzień

Skip to content